2023 m. balandžio 17 d., pirmadienis

VISKAS APIE LIEPŽIEDŽIUS PAPRASTAI


Liepos žiedai vadinami liepžiedžiais (lat. Tilia cordata). Liepa yra medžio ar krūmokšnio pavidalo augalas, kuris jau seniai naudojamas kaip vaistinis augalas. Šis augalas turi daug naudingų savybių ir yra populiarus visame pasaulyje dėl savo raminančių ir gydomųjų savybių. Šiame straipsnyje apžvelgsime kuo naudinga liepžiedžiai, kaip ją rinkti, kaip džiovinti, kaip naudoti, taip pat pateiksime keletą gydomųjų receptų.

Kuo naudinga liepžiedžiai?

Liepžiedžiai turi daug naudingų savybių ir yra žinoma kaip raminaujanti vaistažolė. Ši vaistažolė turi priešuždegiminių ir antispazminių savybių, kurios padeda sumažinti nerimą, gerina miegą, mažina galvos skausmą, gerina virškinimą ir gerina kraujotaką. Be to, liepžiedžių arbatos gali padėti sušvelninti kosulį, gerklės skausmą ir padeda atsipalaiduoti. Liepžiedžių žiedlapiai taip pat gali būti naudojami kaip odos losjonai ir gali padėti sumažinti paraudimą ir paraudimą.

Kaip rinkti liepžiedžius?

Liepžiedžiai dažniausiai rinkama birželio-liepos mėnesiais, kai žiedai yra pilni ir jų kvapas yra stipriausias. Liepžiedžiai gali būti rinkti rankomis arba pjaunant visą šaką. Geriausia rinkti liepžiedžius saulėtu, sausu dienos metu. Geriausia rinkti augalus toli nuo kelių ir pramoninių teritorijų, kad būtų išvengta teršalų. Prieš rinkdami liepžiedžius, būtina pasitikrinti, ar augalas nėra apsinuodijęs kenkėjais.

Kaip džiovinti liepžiedžius?

Džiovinant liepžiedžius reikia juos išdėlioti vientisiuose sluoksniuose tamsioje, vėsioje, gerai vėdinamoje ir sausoje vietoje. Geriausia džiovinti liepžiedžius saulės šviesoje, kad jie neprarastų savo kvapo ir spalvos. Po džiovinimo liepžiedžiai turi būti saugomi uždaroje talpykloje, toje pačioje vėsioje, tamsioje ir sausoje vietoje, kad išlaikytų savo naudingas savybes. Liepžiedžių gali būti naudojami švieži, tačiau daugeliui gydomųjų receptų reikalingi džiovinti žiedai.

Kaip naudoti liepžiedžius?

Liekana dažniausiai naudojama kaip arbata arba kaip žolelių priedas, tačiau ją taip pat galima naudoti kaip odos losjoną. Liepžiedžių arbata yra paprasta paruošti: tiesiog užpilkite džiovintų žiedų verdančiu vandeniu ir leiskite jai atvėsti. Arbata gali būti saldinta medumi ar cukrumi, norint pagerinti skonį.

Keletas gydomųjų receptų su liepžiedžiais:

  1. Liepžiedžių arbata: Į puodelį užpilkite 1-2 šaukštus džiovintų liepžiedžių, užpilkite verdančiu vandeniu ir leiskite atvėsti 5-10 minučių. Arbata gali būti saldinta medumi ar cukrumi.

  2. Liepžiedžių losjonas odai: Į 1 stiklinę vandens įpilkite 2 šaukštus džiovintų liepžiedžių, palikite atvėsti ir nuimkite augalų daleles. Gautą skystį galite naudoti kaip losjoną, kad sumažintumėte paraudimą ir paraudimą ant odos.

  3. Liepžiedžių arbata su mėtomis: Sumaišykite 1 šaukštą džiovintų liepžiedžių ir 1 šaukštą džiovintos mėtos. Užpilkite puodelio verdančio vandens ir leiskite atvėsti 5-10 minučių. Arbata gali būti saldinta medumi ar cukrumi.

  4. Liepžiedžių mišinys su citrina: Sumaišykite 1 šaukštą džiovintų liepžiedžių su keliomis citrinos griežinėliais. Užpilkite puodelio verdančio vandens ir leiskite atvėsti 5-10 minučių. Arbata gali būti saldinta medumi ar cukrumi.

Išvada

Liepžiedžiai yra puikus natūralus gydymo būdas, kuris gali padėti sumažinti nerimą, pagerinti miegą, mažinti galvos skausmus, pagerinti virškinimą ir kt. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad kaip ir bet kuria kitą vaistą ar gydymo būdą, prieš pradedant vartoti liepžiedžius, reikia pasitarti su gydytoju, ypač jei vartojate vaistus ar turite kokių nors ligų.

Be to, reikia žinoti, kad liepžiedžiai gali sukelti alergines reakcijas tam tikroms asmenims, todėl svarbu stebėti savo organizmo reakciją po pirmojo vartojimo.

Vis dėlto, liepžiedžiai yra puikus natūralus gydymo būdas, kuris gali padėti daugeliui žmonių pagerinti savo sveikatą ir gerovę. Jei norite išbandyti jų naudingas savybes, galite juos įsigyti specializuotose parduotuvėse arba surinkti patys, tačiau svarbu laikytis tinkamų rinkimo, džiovinimo ir saugojimo taisyklių.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą